Водоносні горизонти та конструкції свердловин

By in
Водоносні горизонти та конструкції свердловин

Як правило, буріння свердловин на воду проводиться спеціальними громіздкими буровими установками.

Але якщо свердловину необхідно пробурити на невеликій ділянці, де габаритна техніка не пробереться, використовують малогабаритні бурові установки.

Якщо Ви зважилися забезпечити себе чистою і свіжою водою, слід розібратися в деяких нюансах, пов’язаних з бурінням.

Свердловини – це прекрасний, що набирає популярність спосіб розв’язання проблем з водопроводом, що забезпечує потрібний комфорт в приватному будинку або на дачній ділянці.

Вибір водоносного горизонту для буріння

Подивитись карту глибин Київської області. 

Так, при проектуванні свердловин потрібно звернути увагу на такий критерій, як вибір водоносного горизонту. Відомо, що вода з різних водоносних горизонтів відрізняється і складом і смаком. Для початку давайте ми розберемося, що ж таке водоносний горизонт. Наша земля складається з декількох чергуються між собою шарів гірських осадових порід різної водопроникності, між якими залягають водоносні горизонти, які не змішуються між собою. Саме з них за допомогою свердловини витягають підземні води.

Водоносні горизонти можуть перебувати на різній глибині. Найчастіше використовують ті, які розташовані ближче до поверхні. Але ці водоносні горизонти в основному поповнюються внаслідок дощових вод.

Конструкція свердловин на воду залежить від індивідуальності структури ґрунту на місці буріння і визначається комбінацією обсадних труб різних типів і діаметрів. Сама конструкція свердловини проектується так, щоб вода не змогла перетікати з інших водоносних горизонтів.

Конструкції свердловин на воду
Зазвичай свердловина має такі елементи конструкції:

конструкції свердловин на воду

  • Перша колона – труба напрямна, її монтаж необхідний для того, щоб маса глинистого рідкого грунту руйнував гирлі свердловини.
  • Кондуктор – це друга колона, яка встановлюється для зміцнення хитких порід, що знаходяться вгорі свердловини.
  • Колона проміжна – третя колона. Встановлюється для закріплення порід ґрунту в стінках свердловини.
  • Колона експлуатаційна – четверта колона призначена для поділу продуктивних шарів і розділяє їх від інших водних горизонтів.
  • Фільтрова колона – з найменшим діаметром, перешкоджає винесенню водою породи. Складається з над фільтрової частини труби, робочої частини фільтра і відстійника.
  • Зазвичай на встановлену свердловину дається гарантія від одного до трьох років.

Якщо протягом цього терміну приплив води знизиться через несправність джерела – тоді змінюється саме устаткування в рамках і стандартах гарантії самого виробника.

Пам’ятайте, що завдяки правильному бурінню свердловини, у Вашому домі завжди буде безперебійна подача свіжої і чистої води.