Водоносні горизонти у Київській області

By in
Водоносні горизонти у Київській області

Підземні води Києва та області
Під землею, на глибині від 2-х до 10-ти метрів знаходиться вода, яку називають верхня ґрунтова. Вона поповнюється шляхом дощу і снігу. Але через посуху і морозів її рівень може значно падати. Пити цю воду категорично заборонено, бо вона швидко забруднюється від поверхневого ґрунту. Використовувати її можна тільки для господарських і технічних цілей. При бурінні свердловини потрібно максимально ізолювати цей водоносний горизонт, щоб уникнути протікання води з нього до нижнього водоносного шару. Водоносні горизонти Київської області ви можете переглянути по карті глибин.

Буріння в Києві та Київській області особливо популярно не тільки тому, що тут знаходяться багаті водоносні горизонти, але також тому, що завдяки свердловині можна забезпечити себе безперебійною подачею чистої води на Ваш ділянку.

Полтавський водоносний горизонт
Нижче, на глибині від 20-ти до 50-ти метрів, знаходиться так званий Полтавський водоносний горизонт. Він в основному розташований у правобережній частині Києва і Київської області. Утворився цей джерело води в неогенового віку, тобто від 5-ти до 23-х мільйонів років тому і несе питну воду гідної якості.

Бучацький водоносний горизонт
Відразу під Полтавським водним горизонтом знаходиться Бучацький. Глибина залягання від 35-ти до 95-ти метрів. Виявити його можна по всій території Київської області. Цей горизонт надійно захищає від засмічень шари мергельної глини. Вода в ньому чистіша і також придатна для пиття.

Сеноманський водоносний горизонт
Сеноманський водоносний горизонт також доступний майже по всій території Києва та області. Відсутня тільки в південних і західних регіонах. Глибина його залягання досягає від 60-ти до 150-ти метрів. У воді, видобутої з нього, присутні більше стабільний хімічний склад. Саме воду з Сеноманського водоносного горизонту використовують приватні фірми з доставки питної води та харчова промисловість.

Юрський водоносний горизонт
Найглибшим горизонтом вважається Юрський, бо він знаходиться на найбільшій глибині — понад двісті з гаком метрів! Орієнтовна історична дата утворення цього водоносного горизонту від 146-ти до 200 мільйонів років тому до нашої ери. Він максимально захищений від будь-яких забруднень шарами щільної глини та пісковику. Вода цього горизонту найчистіша і відповідає всім стандартам. Але вартість буріння свердловин на Юрський водоносний горизонт найдорожча і проводиться далеко не всіма компаніями.

Відповідно води, що належать того чи іншого джерела, мають неоднакові смакові якості, хімічний склад і різні глибини залягання. Все залежить від розташування Вашої ділянки та Ваших побажань!

Дізнатись вартість на буріння свердловин під ключ.