Особливості буріння свердловин

By in
Особливості буріння свердловин

Буріння свердловин на воду взимку – не проблема, а перевага
Однією з проблем в бурінні, яка породила велику кількість міфів, є буріння на воду в холодну пору року – взимку. Вважається, що буріння ускладнює промерзла земля – ​​техніка не в змозі пройти цей шар ґрунту. Все це дурниці і помилки, пройти вапнякові шари бурові машини можуть, а ось з замерзлим ґрунтом – немає. Насправді, це взагалі далеко не проблема, а навпаки перевага. Кілька фактів на підтвердження:

  • Зручно. У зимовий період найкраще проводити буріння на воду, адже ділянка, відведена під ці завдання, вільний (не ведеться жодних садово-городні роботи).
  • Практично. Верхній шар ґрунту промерз, тому важка техніка для буріння не зможе його пошкодити, як би це сталося влітку.
  • Акуратно. Все бурильні роботи в холодний період принесуть менше незручності і бруду, а перші весняні опади допоможуть впоратися з настільки проблематичною утилізацією глинистого розчину.
  • Швидко. Попит на буріння на води взимку незначний (в зв’язку з необізнаністю замовників), внаслідок цього не буде черг на даний вид послуг і Ви зможете отримати готову свердловину протягом короткого часу.
  • Раціонально. Якщо Ви тільки придбали або тільки взялися за освоєння ділянки, то свердловина, яку бурили взимку, Вам вже знадобиться в весняно-літній період: городні, садові та будівельні роботи.
  • Кілька моментів при бурінні свердловин на воду

Проблеми з бурінням свердловини на воду можуть виникнути навіть на найперших етапах планування. Ніхто не застрахований від невдач, але все ж краще передбачити всі можливі складнощі в процесі буріння. Ніж даремно витратити час і гроші, коли задум не втілиться в життя.

Вельми поширена проблема – буріння твердих порід. Звичайно, спеціально ніхто не буде бурити в місці, де поклади твердих порід, але вчасно процесу Ви можете натрапити на граніти. Не кожна техніка може впоратися з каменем, особливо якщо це граніт. У цьому випадку застосовують гідроударники. У найгіршому разі ведуться пошуки нового місця для буріння. Проблематично, і навіть небезпечно, бурити пухкі ґрунти – можуть просто-напросто завалитися стінки свердловини. У подібній ситуації застосовуються спеціальні склади – ґрунтовки глибокої дії, які сприяють зміцнення ґрунту.

Дотримуючись санітарним стандартам, розташовуватися свердловина повинна на відстані не менше 5 метрів від житлового будинку. Заборонено бурити свердловину на місці проїзду або паркування транспорту. Правильне розміщення – чисте місце, в окрузі якого немає ні біологічних, ні техногенних джерел забруднення.

У більшості випадків подібні проблеми виникають при невмілому бурінні непрофесійної бригади, але іноді, як то кажуть, і на стару буває помилка. Щоб не потрапити в подібні ситуації, треба особливо ретельно поставитися до попередніх розрахунків. Щоб не потрапити в халепу, а отримати якісну і надійну свердловину у себе на ділянці, звертайтеся у фірму «АРТЕЗБУР».

«АРТЕЗБУР» – ми вже 20 років Бурим, і ще стільки ж будемо!