Як пробурити свердловину для питної води

By in ,
Як пробурити свердловину для питної води

Буріння свердловин – можливість придбати власне автономне джерело води. Залежно від цього, наскільки глибоко проводиться буріння, визначається вартість послуг. Також має значення місцевість, тому що не скрізь можна пробурити свердловину для одержання водних ресурсів.

У Києві по карті глибин можна зрозуміти, що найкращі джерела для питної води знаходяться у певній місцевості міста та області, https://artezbur.ua/karta-glibin/ подивитись карту глибин.

В основному при бурінні є три водоносні шари. Залежно від них люди видобувають різну воду:

  • 10-30 метрів – Харківський та Полтавський водоносні горизонти. Забруднені водні ресурси дощовими стоками, септиками тощо. Бажано не використовувати;
  • 30-90 метрів – Бучацький водоносний горизонт. Перевищення домішок і заліза можливо використовувати як технічну воду, проте бажано відправити на дослідження, щоб переконатися в її якості;
  • 50-150 метрів – Сеноманський водоносний горизонт. Саме тут знаходиться вода придатна для вживання або потребує мінімально очищення фільтрами, вона є придатною і корисною для вживання.
  • 150-400 метрів – вода з юрського водоносного горизонту, вода ідеальної якості, з мінімальною кількістю заліза та інших домішок.

При бурінні свердловин результат залежить від багатьох факторів:

  • глибина, де знаходиться водний ресурс;
  • характеристики порід (місцевості), у яких можливе буріння;
  • інші моменти.

Щоб зробити процес буріння свердловини, по-перше, потрібна велика кількість професійного обладнання. При цьому слід визначити, на яку глибину потрібно проводити бурильні роботи. По-друге, слід зазначити, що цією справою повинен займатися кваліфікований фахівець, який має великий досвід у даній справі.

Також потрібно використовувати лише перевірені та сертифіковані матеріали, які пройшли перевірку. Труби повинні бути виготовлені з відповідного матеріалу. Робиться розрахунок про виконану роботу, надаються рекомендації щодо використання свердловин, щодо підбору обладнання для подальшої роботи джерела. Після буріння проводиться облаштування свердловини:

  • монтаж систем автоматики;
  • установка насоса, який качатиме воду.

Насамперед проводиться тестування, а потім підключення та запуск системи водопостачання для дому. Якщо ви хочете отримати якісні послуги у цій сфері, вам варто звернутися до досвідчених фахівців. Ми завжди готові вам допомогти з цим питанням, наші фахівці підберуть свердловину та відповідне насосне обладнання, яке повністю задовольняє всі ваші потреби.