Сучасні методи очищення води

By in
Сучасні методи очищення води

Способи очищення води

Завершальним етапом побудови комплексної системи питного водопостачання є створення системи очищення за допомогою установки спеціального обладнання (фільтри очищення води). Для підбору найбільш відповідного устаткування потрібно, перш за все, провести аналіз і розрахунок кількості очищеної води, необхідної для споживання. За допомогою спеціальних фільтрів можна усунути масу недоліків води, основними з яких є:

  • механічні домішки (муть, пісок, суспензія), що засмічують трубопроводи, теплове обладнання, системи поливу і знижують якість питної води;
  • надмірний вміст заліза і важких металів, негативно відбивається на здоров’ї людини і проявляється у вигляді іржавого нальоту на сантехніці;
  • неприємний запах сірководню, особливо з крана з гарячою водою;
  • великий вміст солей кальцію і магнію, які обумовлюють підвищену жорсткість води.

Навіть пройшовши через промислові системи очищення, вода з міського водопроводу все одно містить досить велику кількість різних домішок – солей жорсткості, заліза та інших сумнівних речовин.

Що ж стосується водопостачання заміського будинку з артезіанської свердловини, то тут ситуація набагато складніше: без спеціальної підготовки очищення води робота сантехнічних пристроїв просто немислима. Домішки, що містяться в артезіанську воду, залишають свій слід всюди: на стінах ванн, на нагрівальних елементах, в форсунках джакузі, вузлах посудомийних машин і змішувачів і, як наслідок, в сімейному бюджеті.

Таким чином, набуваючи систему водопідготовки і очищення води, ви в кілька разів продовжуєте термін служби тих приладів, які в тій чи іншій мірі стикаються з водою. Але і це ще не все …

Жорстка вода негативно впливає не тільки на техніку, але і на людину: пересушує волосся і шкіру, змінює смак і зовнішній вигляд гарячої їжі. Крім того, постійне вживання надмірно жорсткої питної води може призвести до проблем з травною і сечостатевої системами.

Що ж стосується відчуттів після душу або ванни в м’якій воді, то їх краще випробувати самому, ніж представляти з чужих слів. Вони чудові! Прання в такій воді здатна надовго зберегти структуру і зовнішній вигляд тканин, при цьому знадобиться значно менше миючих засобів, а також електроенергії для її нагрівання.

Для видалення великих механічних домішок застосовують фільтруючі системи грубої очистки. Фільтр для тонкої механічної очистки води затримує мікрочастинки, які пройшли крізь попередні фільтри або утворилися в результаті механічного стирання фільтруючих матеріалів.

Застосування вугільних картриджів дозволяє використовувати фільтр для очищення води від хлору і органічних забруднень, а також для поліпшення її смаку і запаху (функція тонкої механічної і хімічної фільтрації).

Застосування спеціальної системи знезалізнення дає можливість запобігти заростання трубопроводів, поява рудого нальоту на сантехніці, поліпшити якість і смак води.

Використання системи пом’якшення сприяє зниженню вмісту в воді солей магнію і кальцію, а система аерації найбільш ефективна для видалення сірководню.

Всі перераховані фільтри очищення води можуть поєднуватися в одній системі, зменшуючи тим самим габарити обладнання і його вартість. У таких випадках використовується загальний фільтр для очищення води від забруднень залізом, марганцем, солями жорсткості, аміаком, органічними речовинами (наприклад, зворотний осмос).

Система зворотного осмосу на кухні забезпечить сім’ю достатньою кількістю (50-100 літрів на добу) доочищеної води високої якості. Вона не тільки видалить з неї хлор, залізо, важкі метали, органіку і мікроорганізми, а й знизить жорсткість і бщую мінералізацію.

Застосування системи зворотного осмосу доцільно в наступних випадках:

  • Якщо вихідна вода в цілому хорошої якості і придатна для господарського використання. Тоді піддається очищенню лише та вода, яка призначена для харчових цілей.
  • Якщо після очищення фільтрами питна вода все ж не відповідає санітарним нормам за окремими показниками.

Вибір фільтра (системи) очищення залежить від складу і необхідної витрати вихідної води. Застосування типового, зібраного на швидку руку обладнання водоочистки не можна вважати ефективним. Існують фірми, які готові збільшити продажі будь-яким способом. І найпопулярніший з них – залучення клієнтів низькою ціною, порушуючи при цьому технологічні режими, норми і вимоги, зловживаючи типовими рішеннями.

Чому обирають нас?
Наша компанія пропонує своїм клієнтам персональну систему водоочистки, в точній відповідності з особливостями хімічного складу води конкретного джерела і побажаннями замовників.

Ми здійснюємо монтаж, наладку і запуск обладнання, а також подальший контроль роботи встановленої водоочисної системи.