Буріння артезіанської свердловини

By in ,
Буріння артезіанської свердловини

Артезіанська вода розташована під землею між двома пластами гірських порід. Глибина її залягання різниться від 50 до 400 метрів по Києву та Київській області. Основна відмінність артезіанської води від ґрунтової в тому, що вода відрізняється складом, її можна використовувати як питну, без особливих систем очищення. Артезіанська вода значно глибше ніж ґрунтова. При бурінні свердловини класифікуються на дрібний пісок, на глибокий пісок, на вапняк. Експерти вважають, що зі свердловини глибиною 60-80 метрів вже можна отримати артезіанську воду. Склад її дуже відрізняється від поверхневої води. Вона потребує тільки в незначному очищенні.

Особливості буріння свердловин

Буріння артезіанської свердловини – один з небагатьох способів облаштування власної автономної системи водопостачання. Такі послуги надають спеціалізовані компанії. Роботи ведуться в кілька етапів:

  • Попереднє обговорення деталей замовлення з клієнтом.
  • Проведення геологічних, геодезичних робіт на ділянці при необхідності.
  • Підготовка до буріння.
  • Буріння.
  • Облаштування свердловини.
  • Запуск системи водопостачання.

У нас є в своєму розпорядженні карта залягання артезіанських вод по Києву та Київській області, ми можемо приблизно оцінити і сказати клієнту, на яку глибину буде проводитися буріння. Від цього безпосередньо залежить вартість робіт.

Для отримання доступу до питної води буріння здійснюється на глибокий пісок або вапняк. При бурінні на мінімальну глибину можна отримати доступ тільки до технічної води. Якщо вона потрібна вам тільки на поливу на дачі, можна вибрати такий варіант. Якщо вам потрібна система водопостачання приватного будинку, доведеться бурити артезіанську свердловину.

Перевага власної свердловин

Основна перевага свердловини – необмежений доступ до якісної питної води, що пройшла багатоетапне очищення, що відповідає санітарним нормам. У приватних будинках, котеджних селищах, де немає доступу до централізованого водопроводу, такий варіант оптимальний. Витрати на облаштування свердловини окупляться в мінімальні терміни.