Питання та відповіді по бурінню свердловин

By in , ,
Питання та відповіді по бурінню свердловин
  • Навіщо потрібна свердловина на ділянці?

Буріння свердловини на території приватного будинку – кращий спосіб забезпечити безперебійний доступ до якісної, очищеній воді.

  • Яким має бути устрій свердловини для води в приватному будинку?

Буріння і облаштування свердловини – комплексна задача, вирішувати яку необхідно відповідно заздалегідь складеним проектом. Основою системи виступають обсадні труби. Можна вибрати сталеві (звичайні, емальовані, нержавіючі), пластикові НПВХ. Важливо враховувати конструкцію свердловини.

Для автоматичної подачі води буде потрібно установка насоса. На цьому етапі виконується монтаж зб кілець, насосного обладнання, гідравлічного акумулятора, що забезпечує стабільний напір, керуючих елементів. Щоб вибрати всі складові правильно, ви можете звернутися до нас за консультацією.

  • Де краще бурити свердловину на ділянці?

Визначити краще місце розташування свердловини ми зможемо на основі певних норм. При вирішенні даного питання враховується кілька важливих моментів, а зокрема:

• наявність і місце розташування заїзду для спецтехніки (мінімальна ширина повинна складати 2,5 метра, важливо відсутність дерев і будівель над цією ділянкою);

• можливість організації робочого майданчика (її оптимальні параметри – 10х10 м);

• відсутність шляхом проїзду спецтехніки інженерних систем під землею;

• можливість викопування технологічної ями з параметрами 1,5х2х2 м.

Важливо дотримання ще інших умов. Так, для розміщення робочих знадобиться місце під установку вагончика. На ділянці бажані доступ до води та електрики. Вибираючи конкретне місце під буріння свердловини, потрібно брати до уваги вимоги санітарних норм, можливе будівництво майбутніх об’єктів. Не можна наближати її ближче ніж на 15 м відносно вигрібної ями або каналізації.

Найкраще організувати роботи ще до будівництва будинку, але після визначення точного місцезнаходження стратегічних елементів – будівель, септиків, туалету тощо.

  • Коли краще бурити свердловину на воду?

Вибір пори року для буріння свердловини не є принциповим, однак потрібно враховувати деякі особливості погодних умов. Навесні на ділянці накопичується багато вологи та бруду. Взимку при негативних температурах виникають складнощі з технологічним процесом буріння. Якщо на ділянці вирощуються культури, то оптимально планувати буріння, щоб їх не пошкодити.