Буріння свердловин у Київській області

By in ,
Буріння свердловин у Київській області

Наш регіон Київської області в переважній більшості дуже багатий на питну воду хорошої якості. На відміну від західних та південних областей в Київській області природньо сформовані чотири водоносні горизонти: полтавський, бучацький, сеноманський, юрський.

У всіх перелічених горизонтів різна глибина залягання та якість води, що дозволяє розділити їх на дві категорії: технічне водозабезпечення та водозабезпечення для питних потреб. Для технічного, а саме для будівництва, поливу насаджень с/г угідь, наповнення штучних водойм та ін., використовуються полтавський та бучацький водоносні горизонти. Для питного забезпечення – сеноманський та юрський, в цих водоносних горизонтах вода по якості наближена або відповідає ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

На превеликий жаль, більшість «наших колег» (буровиків самоучок) не дотримуються правильної технології буріння, чим наносять велику шкоду водоносним горизонтам питної якості. В цілях економії, щоб привабити клієнта дешевшою ціною, вони не перекривають технічні водоносні горизонти та бурять прямою колоною (без цементації). Це призводить до змішування горизонтів питної та технічної якості. Таким чином псується якість не тільки цієї свердловини, але й всього горизонту.

Подивитись карту водоносних горизонтів ви можете за посиланням.