Особливості буріння та облаштування свердловин на воду в приватному будинку

By in ,
Особливості буріння та облаштування свердловин на воду в приватному будинку

В якості основної складової, системи водопостачання приватного будинку виступає свердловина. Принцип дії її полягає у відкачуванні води через обсадні труби, опущені в земну поверхню.

Принцип дії свердловини на воду

Бурове обладнання та споруди для буріння зміцнюють стінки стовбура за допомогою обсадних труб певного діаметра. Виготовляються вони як зі сталі, так і з пластику. У нижній частині проробляються спеціальні отвори, після чого опускається фільтрова колона.

Вода підіймається вище завдяки роботі насосного обладнання, друг від друга вони відрізняються в залежності від технічних умов. Найчастіше застосовуються поверхневі або глибинні насоси. Перші подають воду з глибини до 10 м, другі ж опускаються безпосередньо у свердловину.

Вибір такого обладнання є однією з важливих частин функціонування свердловини, а тому цьому моменту слід приділити особливу увагу. Облаштування подібних систем здійснюється відповідно до спеціальних схем, їх розробляють відповідно до геолого-гідрологічним умовам місцевості і вимогами об’єктів водопостачання.

 

Облаштування свердловини на воду

Якщо говорити про облаштування свердловини на воду, свердловина може розташовуватися в будинку або в приямку.

Монтаж приямка

Особливості буріння та облаштування свердловин на воду в приватному будинку. В якості основної складової, системи водопостачання приватного будинку виступає свердловина.

 

Приямок монтується із залізобетонних кілець і кришки. Через приямок в обсадні колони опускається насосне обладнання (насос, водозабірна труба, електричний кабель і страхувальний трос).

Плюси розміщення монтажного обладнання в приямку:

  • Не займає місце в будинку і на ділянці
  • низька вартість монтажу

Мінуси:

  • Вологе середовище скорочує термін роботи автоматики
  • Ризик затоплення ґрунтовими водами
  • Корозія

Монтаж в будинку

 

 

Якщо, говорити про монтаж насосного обладнання в будинку, то в приміщення заводиться: водозабірна труба, електричний кабель від свердловини, і монтується гидробак, пульт, реле тиску і манометр.

Плюси розміщення монтажного обладнання в будинку:

  • Відсутність вологості
  • Відсутність ризику затоплення ґрунтовими водами
  • Тривалий термін роботи автоматики

Мінуси:

  • Потрібно технічне приміщення в будинку

Наші фахівці завжди готові допомогти з підбором конструкції свердловини, яка повністю задовольнить всі ваші потреби. А також, підбору насосного обладнання. Залежно від глибини, така свердловина прослужить вам довгі роки.