Водопостачання без перебоїв 24/7

By in ,
Водопостачання без перебоїв 24/7

Питання безперебійного водопостачання зараз стоїть досить гостро. Налагодити систему водопостачання можна різними способами, але треба згадати про найзручніший метод вирішення проблеми – буріння свердловини.

Види свердловин

Усі свердловини, пробурені на заміських ділянках, можна розділити на два види залежно від глибини. Якщо не користуєтеся будинком цілий рік, то для водопостачання ідеально підійде варіант із так званою поверхневою свердловиною. Її глибина не перевищує 15 метрів, з чого випливає порівняльна дешевизна робіт із облаштування.

Але якість води з такого водоносного горизонту бажає кращого. Відносно невелика глибина та близькість поверхневого шару дає підвищений вміст у воді різних домішок та заліза.

Якщо проводите у своєму заміському будинку значний час, цей варіант не годиться. Виходом стане свердловина від 50 до 200 метрів – артезіанська. Можливості такого джерела в рази більше – йому цілком під силу давати 5 кубічних метрів на годину, тут все залежить від насоса. Такого обсягу вистачить для забезпечення водою:

  • кількох будинків;
  • лазні та інших будівель.

Для буріння артезіанської свердловини однозначно слід залучати спеціалістів. Плюс до всього, артезіанська свердловина живитиме водою будинок і ділянку протягом кількох десятків років!

Устаткування для водопроводу

Створення водопроводу заміського будинку не обмежується бурінням свердловини. Воду із землі ще треба підняти та «доставити». Основним елементом тут є насос. Для дачної свердловини буде достатньо насосної станції, але обов’язково із захистом від «холостого ходу».

Для котеджу підійде глибинний насос із автоматикою від відомих виробників, таких як Grundfos. Для установки насоса в свердловині потрібен резервуар (з металу або бетонних кілець) або окреме технічне приміщення в будинку. Основна функція – перешкоджати забрудненню свердловини, а взимку замерзанню відповідних труб. Це забезпечує цілорічне користування водою.

Для організації заміського водопроводу підходять ПВХ труби до 40 мм в діаметрі. Головна вимога до них – стійкість до корозії та можливість легко гнутися.

Буріння свердловини дозволяє автономного водопостачання при повному відключенні від центрального водопостачання. Доступ до води буде 24 години на добу, сім днів на тиждень.