Фільтр це перфорована труба (з отворами) обмотана нержавіючою сіткою та проволокою, яка встановлюється у водоносний горизонт та обсипається кварцевим піском. Кінцевий результат виглядає приблизно так:
При виборі водозабірного фільтра, необхідно враховувати такі фактори:
- Механічна міцність.
Фільтр повинен бути стійким до сил розтягування власної ваги, і ваги всієї обсадної колони.
- Стійкість до корозії
Вода повинна залишатися з тими ж характеристиками, як і при первинному аналізі після буріння і прокачування свердловини.
- Вибір розміру щілини необхідний:
- Для запобігання проникнення частинок породи в фільтр
- Підтримання рихлості пласта або гравійного обсипання
- Для успішного освоєння водоносного пласта
- Для зниження закупорювання (засмічення) осередків фільтра
Вибір розміру щілини повинен дати оптимальну шпаруватість фільтра, тобто при занадто малій фракції – фільтр може легко закупоритися, при занадто великий – частинки породи проникнуть всередину фільтра.
- Швидкість потоку і падіння тиску в свердловині
Як правило, швидкість води всередині фільтра не повинна перевищувати 1,5 м / сек, а швидкість води через щілини фільтра (особливо піщаних водоносних горизонтів) не повинна перевищувати 30 мм / сек, щоб уникнути великих перепадів в свердловині і запобігти притягання дрібних частинок породи до поверхні фільтра.
- Обов’язкова гравійна засипка
Конструктивні особливості свердловини припускають використання двох видів фільтра НПВХ пластик, або нержавіюча сталь.
- Фільтр з НПВХ пластика, використовується в конструкції буріння свердловини в одну колону (трубу).
Пропускна здатність даного фільтра від 3-х до 10-ти кубів на годину.
- Фільтр з нержавіючої сталі, використовується в конструкціях, для буріння свердловин у дві та більше колон. Діаметр фільтра, в залежності від конструкції свердловини, 60,3 мм або 101,2 мм. Здатний пропускати від 3-х до 8 кубів води на годину.
Стандартна довжина фільтра – 5 м. Залежно від потреб замовника, наші фахівці можуть запропонувати збільшити або зменшити довжину фільтра, тим самим можна збільшити або зменшити дебіт води зі свердловини.
Правильно підібраний фільтр для водозабірної свердловини, основа довговічної роботи свердловини.
Необхідно дотримуватися певних правил, розмір щілини повинен забезпечувати затримання 90% обсипного матеріалу. Вибір розміру щілини і гравійного обсипання взаємопов’язані. Розмір щілини повинен затримувати гравій навколо фільтра, а розмір гравію визначається виходячи з гранулометричного складу водоносного горизонту.