04422-777-44

067-52-488-47

Замовити свердловину

Санкції ЄС та США загрожують «Роснефти» відкладенням буріння свердловин у Карському морі

Американська компанія Exxon спільно з «Роснефть» до 2018 року заморожує буріння свердловин у Карському морі через санкції ЄС і США. Згідно із заявою керівництва «Роснефти», компанія готова продовжувати роботу на свердловині без ExxonMobil, але, як показує дійсність, ці заяви порожні, так як робота на шельфі в Карському морі призупинена.

Компанії «Роснефть» і ExxonMobil, підписавши угоду в 2011 році про вивчення ділянки в Карському морі, відразу почали співпрацювати і вивчати породу. Дослідження затягнулися на декілька років, але першу свердловину «Університетська-1» вони спільно пробурили лише в 2014 році. Другу свердловину під назвою «Перемога», запаси нафти і природного газу в якій становлять 130 млн. тонн і 499,2 млрд. куб. метрів, планували почати свердлити в 2016 році.

Співпраця російської компанії «Роснефть» і американської ExxonMobil під загрозою

Економічні обмеження через санкції США і ЄС також не менш масштабно шкодять і американській компанії. Так, напівзанурювальна платформа West Alpha компанії ExxonMobil, яка брала участь у розвідувальному бурінні шельфу Карського моря, на сьогоднішній день стоїть у порту Коста-Ріки і таким чином приносить величезні збитки власникам корпорації.

Єдиний спільний проект компанії «Роснефть» і ExxonMobil, який не потрапив під санкції, – «Сахалін-1». Проект передбачає не розробку і буріння нових свердловин, а експлуатацію вже існуючих. Також під обмеження Заходу потрапили й інші російські енергетичні компанії, такі, як: «Газпром», «Газпром нафта», «Лукоїл», «Сургутнефтегаз».

Незважаючи на це, 10 червня 2015 глава Міністерства Енергетики Російської Федерації порушив питання санкцій проти країни. Він стверджує, що російський ПЕК справляється з труднощами і банкрутства нафтовій промисловості Росії не загрожує.

© 2001-2018 АРТЕЗБУР