04422-777-44

067-52-488-47

Замовити свердловину

Водоносні горизонти і конструкції свердловин

Свердловини – це прекрасний спосіб вирішення проблем з водопроводом, який забезпечує потрібний комфорт в приватному будинку або на дачній ділянці. Як правило, буріння свердловин на воду проводиться спеціальними громіздкими буровими установками. Але якщо свердловину необхідно пробурити на невеликій ділянці, де габаритна техніка не проїде, використовують малогабаритні бурові установки. Якщо Ви зважилися забезпечити себе чистою і свіжою водою, слід розібратися в деяких нюансах, пов'язаних із бурінням.

Вибір водоносного горизонту для буріння

Так, при проектуванні свердловин потрібно звернути увагу на такий критерій, як вибір водоносного горизонту. Відомо, що вода з різних водоносних горизонтів відрізняється і за складом, і по смаку. Для початку давайте розберемося, що ж таке водоносний горизонт. Наша земля складається з декількох шарів гірських осадових порід різної водопроникності, між якими залягають водоносні горизонти, що не змішуються між собою. Саме з них за допомогою свердловини добувають підземні води.

Водоносні горизонти можуть перебувати на різній глибині. Найчастіше використовують ті, що розташовані ближче до поверхні. Але ці водоносні горизонти в основному поповнюються за рахунок дощових вод.

Конструкція свердловин на воду залежить від структури ґрунту на місці буріння і визначається комбінацією обсадних труб різних типів і діаметрів. Сама конструкція свердловини проектується так, щоб вода не змогла перетікати з інших водоносних горизонтів.

Конструкції свердловин на воду

Зазвичай свердловина має такі елементи конструкції:

  • Перша колона – труба пряма, її монтаж необхідний для того, щоб маса глинистого рідкого ґрунту не руйнувала гирло свердловини.
  • Кондуктор – це друга колона, встановлена для зміцнення хитких порід, що знаходяться зверху свердловини.
  • Колона проміжна – третя колона. Встановлюється для закріплення порід ґрунту в стінках свердловини.
  • Колона експлуатаційна – четверта колона, призначена для поділу продуктивних шарів і розділяє їх від інших водних горизонтів.
  • Фільтрова колона – з найменшим діаметром, перешкоджає винесенню водою породи. Складається з надфільтрової частини труби, робочої частини фільтра і відстійника.

Зазвичай на встановлену свердловину дається гарантія від одного до трьох років. Якщо протягом цього терміну приплив води знизиться через несправність джерела, тоді змінюється саме обладнання в рамках і стандартах гарантії самого виробника.

Пам'ятайте, що завдяки правильному бурінню свердловини у Вашому домі завжди буде безперебійна подача свіжої і чистої води.

 

© 2001-2018 АРТЕЗБУР