04422-777-44

067-52-488-47

Замовити свердловину

Поради по водопостачанню

Водопостачання - забезпечення об'єкта джерелом води з поверхневих або підземних вод у необхідній кількості та у відповідності з цільовими показниками якості.

Мешканці заміських будинків і власники дачних ділянок неминуче стикаються з проблемою вибору джерела водопостачання. Вибір тут не надто великий:

 • колодязі,
 • свердловини 2-х видів: на пісок або на вапняк.

Буріння свердловини на воду
- найбільш поширений і найзручніший спосіб забезпечити будинок чистою водою.    

Що таке свердловина?

Бурова свердловина - це циліндрична гірнича виробка в земній корі. Характеризується вона відносно маленьким діаметром і глибиною від 10 до 300м. Буріння свердловин може мати різноманітне цільове призначення – для галузей народного господарства або особистого користування. Свердловини діляться на побутові та промислові, і буряться, відповідно, різними способами для отримання потрібного діаметру. З бурінням свердловин нерозривно пов'язані такі процеси як вишукування, проектування, будівництво та експлуатація гідротехнічних споруд. Буріння включає в себе 3 основних етапи:
 • руйнування породи забою,
 • видалення зруйнованої породи зі стовбура,
 • зміцнення стінок свердловини.

 Критерії вибору джерела водопостачання

Дачна ділянка не передбачає постійного перебування, а на літо для забезпечення джерела води буде достатньо колодязя або свердловини «на пісок». Термін служби такої свердловини – 5-7 років. Причина – вона досить швидко «замулюється» і вже не може бути хорошим джерелом води. Піщаний водоносний горизонт бідний у порівнянні з вапняковим. Продуктивність свердловини «на пісок» - до півтора кубометра на годину. Тому краще розглянути варіант буріння артезіанської свердловини на вапняк. Котедж або заміський будинок - це вже місце постійного проживання людей, тому знадобиться якісне і чисте джерело питної води. Артезіанська свердловина - оптимальний варіант. Перевага її в тому, що вона здатна забезпечувати власників чистою питною водою довгі роки. Артезіанська свердловина буриться до вапняку, розташованого на глибині до 300 метрів. Вапнякові плити володіють стабільними водоносними горизонтами. Стінки свердловини при бурінні додатково зміцнюються. А продуктивність артезіанської свердловини – до 5 кубометрів води на годину.  

Як правильно вибрати місце для свердловини?

Для буріння свердловини знадобиться майданчик не менше 4 метрів, оскільки потрібен під'їзд для вантажного автомобіля з обладнанням. Бажано, щоб майданчик знаходився на відстані хоча б 5 метрів від прилеглих будівель і мінімум 30 метрів від очисних споруд. Може знадобитися додаткове місце для котловану і канави для відпрацьованого ґрунту. Краще виконати буріння свердловини на воду до будівництва будівлі. Це допоможе уникнути багатьох ремонтних робіт.   

Про вартість бурових робіт

Ціна буріння свердловини на воду залежить від ряду суб'єктивних обставин, пов'язаних з місцем розташування та умовами роботи, але є і невід'ємні складові. Вартість буріння свердловини включає:
 • роботи з буріння і обсадки свердловини,
 • будівельні матеріали: труби, фільтри і технічне обладнання,
 • транспортні витрати та паливо,
 • прокачування і продувка свердловини,
 • хімічний аналіз води,
 • оформлення паспорта свердловини.
Паспорт свердловини містить всі необхідні дані для її обслуговування і ремонту. Буріння сведловин на воду – дуже відповідальна справа, тому довірити її слід виключно серйозній компанії, яка пропонує повний цикл робіт з водопостачання. Ми даємо гарантію на весь спектр надаваних послуг.

© 2001-2018 АРТЕЗБУР