04422-777-44

067-52-488-47

Замовити свердловину

Обсадна труба: як обрати

Обсадні труби використовуються для буріння свердловин у пошуку води або копалин, також вони виступають фіксаторами газових і нафтових свердловин у процесі розробки і експлуатації. У нашому випадку ми розповімо про труби, які застосовуються для побутового водопостачання. Обсадні труби потрібні для того, щоб отвір свердловини в ґрунті був захищений від поверхневих вод.

Основні вимоги до обсадних труб у свердловинах для питного водопостачання: стійкість до підвищеного тиску, довговічність (протягом багатьох років не повинна втрачатись герметичність, цілісність), нейтральна дія на якість води. При підборі подібних труб слід дотримуватися строгих норм. Ви ж робите це для себе, а значить, на якості не можна економити.

Вибираємо матеріал для обсадної труби

Звичайно, при виборі матеріалу, з якого буде виготовлена обсадна труба, важливо орієнтуватися на якість і міцність, а не на вартість . Свердловина – це джерело води, яку буде пити Ваша сім'я, і що ж, Ви захочете економити на їх здоров'ї?! Суперечки з цього приводу ведуться давно. Але ключовим у всіх цих «за» і «проти» має бути те, що вибір матеріалу повністю залежить від конкретної ситуації: конструкції свердловини, глибини і технології буріння, ґрунту.

 

Класикою матеріалу для обсадних труб вважається сталь. Плюси подібного рішення: термін служби 50 років, стійкість до будь-яких рухів ґрунту. Ці труби найдорожчі в своєму класі. Рекомендуються для артезіанських свердловин. Сталеві обсадні труби: оцинковані, нержавіючі і емальовані найбільш популярні і найчастіше використовуються для буріння свердловин. І це не дивно, адже ці труби мають найбільше плюсів: не схильні до корозії, тому немає потреби в пластиці всередині обсадної колони, не впливають на якість води, тривалий термін служби.

Пластикові обсадні труби. Наймолодші в своєму класі, поділяються на три типи: труби з ПВХ (непластифікований полівінілхлорид ), ПНД (поліетилен низького тиску), ПП (поліпропілену). Беззаперечними плюсами всіх видів є відсутність корозії і нейтральний вплив на воду. Мінуси: невисока міцність і схильність до механічних пошкоджень. Переважно використовуються в неглибоких і нескладних конструкціях свердловин. Труби з ПВХ найбільш популярні.

Нюанси при виборі труб для свердловин

В обсадних трубах, крім матеріалу, важливий ще й тип з'єднання. Це може бути зварювання, розтруб або різьблення. Найбільш надійний спосіб – зварювання або різьблення (фітингових), найбільш ненадійний – розтруб, адже Ви не можете контролювати з'єднання – труби ущільнюються під власною вагою. Використовуючи з'єднання, різьблення або зварювання, Ви заплатите дорожче, але будете впевнені в довговічності і якості. Також варто пам'ятати, що для свердловин через посилений тиск ґрунту на зовнішні стінки слід використовувати тільки напірні труби.

Компанія «Артезбур» пропонує буріння свердловин «під ключ». Наші професіонали все беруть на себе: проектування свердловини, буріння і запуск в експлуатацію. Отримати консультацію або оформити замовлення на буріння свердловини Ви можете, зв'язавшись з нашими менеджерами. Номери телефонів та електронна адреса в розділі "Контакти".

«Артезбур» – буріння під ключ!

Бурение скважин на воду

© 2001-2018 АРТЕЗБУР