04422-777-44

067-52-488-47

Замовити свердловину

Як облаштувати свердловину?

Якщо у Вас є заміський будинок або дача і Ви мрієте повноцінно користуватись усіма зручностями в будинку, варіант автономного водопостачання – для Вас! Сьогодні на буріння свердловин в Києві ціна доступна всім. Шанс облаштувати своє джерело води – це незалежність від водоканалу та помітна економія для сімейного бюджету. Але для цього потрібно провести багато робіт по установці спеціальних пристроїв та облагородження свердловини. Облаштувати свердловину на воду – це дуже важливе завдання. Нікому не сподобається, коли із землі буде просто стирчати труба з безліччю дротів та шлангів, за які можна зачепитися. Все це потрібно облагородити. Тому подумайте над тим, як краще це зробити саме на Вашій території. Варіанти облаштування обирайте в залежності від цілей, для яких пробурена свердловина.

Просте облаштування свердловини на воду – літній варіант

Якщо Ви використовуєте свердловину в основному тільки для поливу саду та городу в літній час. При цьому водопроводу або взагалі немає, або він виконаний в літньому варіанті та експлуатація свердловини в зимову пору року не планується. У цьому випадку вода набирається безпосередньо над місцем буріння. Основні переваги літнього варіанту облаштування свердловини: простота облаштування і невисока вартість. Недоліки: неможливість користування свердловиною в зимовий період.

 

Свердловина в кесоні – варіант другий

При наступному варіанті облаштування всі необхідні компоненти системи водопостачання розташовуються в кесоні, а в будинок прокладений тільки водопровід. Така обв'язка свердловин сьогодні найбільш затребувана і використовується в тому випадку, якщо встановити обладнання в будинку немає можливості, наприклад, коли будинок не опалюється в холодну пору року. Якщо Ви не плануєте користуватися свердловиною цілий рік, цей варіант саме для Вас. Намагаючись заощадити, багато хто хоче провести роботи по обв'язці самостійно. Найчастіше подібний захід обертається додатковими витратами на усунення допущених помилок. Так що приступайте до самостійного виконання тільки в тому випадку, якщо у Вас є досвід виконання будівельних робіт і Ви повністю впевнені в своїх силах.

В основному, свердловини облаштовуються за допомогою кесона, але ми підкажемо, як це можна зробити і без нього. Для початку потрібно викопати яму навколо свердловини. Вона повинна бути квадратної форми, глибиною не менше 80-90 см. Далі вирівнюємо дно і стінки, потім робимо піщану подушку з піску. Потім заливаємо стяжку на дні ями навколо труби. Для цього можна використовувати цемент і щебінь. Щебенем щільно вимощують дно ями і заливають розчином цементу. Після виконаної роботи слід дочекатись повного застигання цементу і дати йому вистоятися декілька днів. Потім можна викласти цегляну кладку по всьому периметру ями. Стінки за бажанням утепліть полістиролом. Цегляну кладку можна зробити на одну цеглину вище рівня землі, з розрахунком того, що Ви будете планувати грунт. У Вас повинна вийти квадратна бетонна коробка з обсадною трубою по центру. Дуже висока труба непрактична, тому для усунення цього недоліку потрібно обрізати її, залишивши приблизно 15-20 см. Потім, наостанок, слід спорудити кришку люка і зробити максимальний доступ до замінних частин на випадок ремонту або профілактики свердловини.

Професійне облаштування свердловин

Наступний варіант передбачає благоустрій свердловини таким чином, щоб обладнання для системи водопостачання розташовувалося в приміщенні. У цьому випадку для доступу води в будинок використовується свердловинний адаптер. Причому слід передбачити опалення будинку в холодний період року. Можливо, для повного і якісного облагородження свердловини не вистачає часу або Ви в цьому некомпетентні? Для таких випадків існують спеціалізовані фірми. Вони професійно спорудять кесон, забетонують дно і виготовлять люк. Від того, як саме Ви облаштуєте свою свердловину, залежить зручність, довговічність і працездатність всієї системи водопостачання.

Пам'ятайте, що роботи з облаштування свердловини, виконані самостійно, можуть обернутися додатковими витратами внаслідок псування дорогого устаткування.

Бурение скважин на воду

 

© 2001-2018 АРТЕЗБУР