04422-777-44

067-52-488-47

Замовити свердловину

Водоносні горизонти в Київській області

Буріння в Києві та Київській області особливо популярне не тільки тому, що тут знаходяться багаті водоносні горизонти, але також тому, що завдяки свердловині можна забезпечити себе безперебійною подачею чистої води на Вашу ділянку.

Підземні води Києва та області

Під землею, на глибині від 2-х до 10-ти метрів, знаходиться вода, яку називають верхньою ґрунтовою. Вона поповнюється за рахунок дощу і снігу. Але через посуху і морози її рівень може значно падати. Пити цю воду категорично заборонено, так як вона швидко забруднюється від поверхневого ґрунту. Використовувати її можна тільки для господарських і технічних цілей. При бурінні свердловини потрібно максимально ізолювати цей водоносний горизонт, щоб уникнути протікання води з нього до нижнього водоносного шару.

Полтавський водоносний горизонт

Нижче, на глибині від 20-ти до 50-ти метрів, знаходиться так званий Полтавський водоносний горизонт. Він в основному розташований у правобережній частині Києва та Київської області. Утворилося це джерело води в неогеновий період, тобто від 5 до 23 мільйонів років тому. Така вода має високу якість.

Бучакський водоносний горизонт

Відразу під Полтавським водним горизонтом знаходиться Бучакський. Глибина залягання від 35 до 95 метрів. Виявити його можна по всій території Київської області. Цей горизонт надійно захищається від засмічень шарами мергельної глини. Вода в ньому чистіша і також придатна для пиття.

Сеноманский водоносний горизонт

Сеноманский водоносний горизонт також доступний майже по всій території Києва та області. Відсутній тільки в південних і західних регіонах. Глибина його залягання сягає від 60 до 150 метрів. У воді, видобутої з нього, присутній більш стабільний хімічний склад. Воду саме з Сеноманського водоносного горизонту використовують приватні фірми з доставки питної води і компанії харчової промисловості.

Юрський водоносний горизонт

Найглибшим горизонтом вважається Юрський, так як він знаходиться на найбільшій глибині – більше двохсот метрів! Орієнтовна історична дата утворення цього водоносного горизонту від 146 до 200 мільйонів років тому до нашої ери. Він максимально захищений від будь-яких забруднень шарами щільної глини і пісковика. Вода цього горизонту найчистіша і відповідає всім стандартам. Але вартість буріння свердловин на Юрський водоносний горизонт найдорожча і проводиться далеко не всіма компаніями. Відповідно вода, що належить до того чи іншого джерела, має неоднакові смакові якості, хімічний склад і різні глибини залягання. Все залежить від розташування Вашої ділянки і Ваших побажань!

 

© 2001-2018 АРТЕЗБУР