04422-777-44

067-52-488-47

Замовити свердловину

Як правильно обрати насосне обладнання

Кожен будинок потребує водопостачання, а земельна ділянка – поливу. Для цих цілей застосовуються різні технологічні рішення і методи, вибір яких залежить від умов навколишнього середовища, розміру ділянки та фінансових можливостей власника. Найчастіше перевага надається спеціальним свердловинам і супутньому насосному обладнанню. Насоси для свердловини – мало не єдиний можливий на сьогоднішній день спосіб подачі води. Завдяки компактності його можна досить легко розмістити навіть на невеликій ділянці. При цьому насос буде перекачувати такі об’єми води, які перевершать Ваші найсміливіші очікування.

Вирішивши підібрати насос для свердловини, Ви, тим самим, забезпечуєте високий рівень подачі води без будь-яких збоїв і проблем.

Як обрати насос для свердловини або колодязя ?

Вибір насоса для колодязя/свердловини повинен здійснюватися з урахуванням кількох важливих факторів:

 • параметри роботи агрегату (продуктивність, потужність та ін.);
 • вміст піску у воді (підвищений вміст абразивних речовин може привести до виведення насоса з ладу);
 • здатність відцентрового насоса перекачувати воду з вмістом піску до 180 г/м3.

Якщо вода залягає неглибоко, досить встановити поверхневий насос (він має обмеження по максимальній глибині всмоктування – близько 7 метрів). Якщо джерело знаходиться глибоко, краще віддати перевагу зануреному насосу, що встановлюється не на поверхні, а всередині свердловини. Маючи високу потужність, він здатний подавати воду з глибини до 80 метрів.

Види занурених насосів

Занурені насоси діляться на три типи: відцентрові, вихрові і гвинтові.

 • Відцентрові (багатоступінчасті)
  Застосовуються для води з великим вмістом піску (до 180 г/м3). Дають можливість перекачувати воду зі свердловин на висоту більше 100 метрів. Основні переваги цього типу занурених насосів: висока продуктивність і надійність (спеціальний термозахист оберігає агрегат від серйозних ушкоджень при раптовому виході з ладу).
 • Вихрові
  Призначені для подачі води з максимальним вмістом піску до 40г/м3 з глибини в 30 метрів на висоту до 100 метрів. Вихровий насос має конструктивну особливість – перекачування води здійснюється за допомогою її завихрення, що виконується за допомогою спеціального робочого колеса. Основна перевага пристрою – можливість створення високого тиску при невеликій подачі води – робить його затребуваним для малодебітніх свердловин. Однак, у той же час, вихрові насоси відрізняються меншою продуктивністю в порівнянні з відцентровими.
 • Гвинтові
  Ще один вид занурених насосів – гвинтові. Вони здійснюють подачу води з вмістом піску до 40 г/м3 як із свердловин, так і з відкритих природних водойм. Підходять для глибини до 15 метрів і створюють тиск вище 90 метрів. Ціна на ці агрегати нижча, ніж на відцентрові і вихрові.

   

Насосне обладнання для свердловин, як правило, виготовляється з нержавіючої сталі або деяких композитних матеріалів. Це дозволяє підвищити міцність пристроїв і значно продовжити термін їх експлуатації.

© 2001-2018 АРТЕЗБУР