Системи очистки води

Артезбур_Тарасовка_бурение_02
Артезбур_Васильков_бурение_02
Артезбур_Буча_бурение_02

Фільтри і системи очищення води компонується з набору окремих фільтрів і включає в себе кілька технологічних рівнів: попереднього очищення, знезалізнення і демарганації, пом'якшення, тонкого очищення, знезараження і питного водопостачання. Замовте хімічний аналіз води в нашій компанії. Системи очищення води зі свердловини підбираються згідно з показаннями хімічного аналізу і потреби в очищеній воді.

ЕТАПИ ОЧИСТКИ ВОДИ В СИСТЕМАХ ВОДОПіДГОТОВКИ

1 СТУПІНЬ - ПОПЕРЕДНЄ ОЧИЩЕННЯ

Видаляється з вихідної води механічні домішки (пісок, окалина, волокнисті включення і т.п.), які в свою чергу можуть стати причиною пошкодження наступних фільтрів або сантехнічних приладів, змішувачів і іншої запірно-розподільної арматури.

В якості фільтрів попереднього очищення використовуються сітчасті фільтри фірми Honeywell (Німеччина) або патронні фільтри фірми Pentek (США).

У сітчастих фільтрах застосовуються вкладиші зі сталевої нержавіючої сітки з розміром осередків 20-500 мкм.

У патронних фільтрах застосовуються різні змінні картриджі, виготовлені з нетканого поліестеру, целюлози, спіненого поліпропілену, поліпропіленової нитки або їх комбінації. Розмір затримуваних частинок на них становить> 10-50 мкм.

Перевагою сітчастих фільтрів є відсутність витратних матеріалів при експлуатації. Тобто для відновлення здатності, що фільтрує вкладиша, при кінцевому забрудненні, необхідно його промити і поставити назад, в той час як в патронному фільтрі картридж доведеться замінити новим. Періодичність заміни картриджа в даному випадку з'ясовується виходячи з експлуатаційної практики.

2 СТУПІНЬ - знезалізнення І демарганації

Видаляється з вихідної води розчинене залізо, марганець і деякі гази (сірководень, метан, аміак, вуглекислоти та інші.)

ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЦІЄЇ ЗАВДАННЯ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ НАСТУПНЕ ОБЛАДНАННЯ:

 • Комплекс автоматичної аерації води:
 • Аераційна колона (США);
 • Повітряний компресор АР-2 (США);
 • Воздухоотделітельний клапан A.R.I. S-050 (Ізраїль);
 • Датчик потоку McDonnell & Miller FS-5 (США).
 • Фільтр (системи очищення води від заліза) обезжелезіватель серії СF:
 • Багатоходової керуючий клапан Fleck (США) або Clack (США);
 • Корпус з безшовного композитного пластика, армований скловолокном Enpress (США) або Structural (Бельгія);
 • Фільтрувальне середовище - Birm (США), Filter-AG (США), AMDX (США), кварцовий пісок (Україна) і т.п.

ПРИНЦИП ДІЇ

Вода після попереднього очищення подається по трубопроводу на комплекс автоматичної аерації, на вході якого встановлений змішувач (трійник). У змішувач під тиском компресором нагнітається повітря і далі водоповітряних суміш надходить в аераційну колону. У корпусі колони вода перемішуючись, насичується киснем повітря і розчинене залізо окислюється, переходячи з 2-х валентного (Fe2 +) в 3-х валентний (Fe3 +). Завдяки цьому залізо і марганець випадають в осад і надалі остаточно окислюючись, затримуються в товщі фільтруючого елемента обезжелезівателя. Накопичився на фільтруючому елементі залозистий осад видаляється шляхом його промивання в дренаж.

В процесі аерації з води виділяється сірководень, аміак, вуглекислота і разом з надлишком повітря видаляються в атмосферу через воздухоотделітельний клапан.

За процес промивки фільтра знезалізнення відповідає багатоходової керуючий клапан з електромеханічним приводом. Час початку (зазвичай 2 годині ночі), тривалість (зазвичай 20-30 хвилин) і періодичність промивання налаштовується при пуско-налагодження фільтра і може змінюватися в процесі експлуатації в залежності від хімічного аналізу води і режиму його використання.

Примітка:

 • витратних матеріалів - немає;
 • заміна фільтруючого елемента обезжелезівателя проводиться 1 раз в 3-4 року.

3 СТУПІНЬ - Пом'якшення

Видалення з води солей жорсткості (солей кальцію, магнію і деяких важких металів) методом іонного обміну.

Фільтр пом'якшувач СЕРІЇ SF:

 • Багатоходової керуючий клапан Fleck (США) або Clack (США);
 • Корпус з безшовного композитного пластика, армований скловолокном Enpress (США) або Structural (Бельгія);
 • Фільтрувальне середовище - катіонообменная смола в Na-формі виробництва фірм Dow Chemical (США), Purulite (Великобританія), Bayer (Німеччина);
 • Пластиковий бак солерозчинник (США).

принцип роботи:

Вода, протікаючи через товщу Na-катіонітової смоли, віддає смолі іони кальцію і магнію, в свою чергу смола насичує натомість воду іонами натрію. Тобто відбувається іонообмінний процес, в результаті якого з води видаляються солі жорсткості. У міру фільтрування на поверхні смоли накопичуються іони кальцію і магнію, тим самим знижується її робоча обмінна ємність (РОЕ). Для відновлення РОЕ смоли, по команді лічильника води вбудованого в блок управління, проводиться регенерація розчином кухонної солі, заздалегідь приготованим в баку Солерозчинники. При цьому промивна вода відводиться в дренаж.

За процес промивки фільтра пом'якшувача відповідає багатоходової керуючий клапан з електромеханічним приводом. Час початку (зазвичай 3 годині ночі), тривалість промивки (зазвичай 110-120 хвилин) і межрегенерационного ресурс налаштовується при пуско-налагодження фільтра і може змінюватися в процесі експлуатації в залежності від хімічного аналізу води і режиму його використання.

Примітка:

 • витратний матеріал - таблетована кухонна сіль (NaCl);
 • заміна фільтруючого елемента умягчителя проводиться 1 раз в 4-5 років.

4 ступінь - ТОНКе ОЧИЩЕННЯ ВОДИ

Видалення з уже обезалізненої і пом'якшеної води механічних домішок (переважно дрібного фільтруючого елемента), а також її кондиціонування (поліпшення органолептичних показників - присмаку, запаху, мутності, кольоровості) перед подачею споживачеві.

В якості фільтрів тонкого очищення використовуються патронні фільтри фірми Pentek (США). В даних фільтрах застосовуються різні змінні картриджі, виготовлені з нетканого поліестеру, целюлози, спіненого поліпропілену, поліпропіленової нитки, або гранульованого або спресованого порошку активованого вугілля. Розмір затримуваних частинок на них становить> 1-50 мкм.

Примітка:

 • витратний матеріал - сам картридж;
 • заміна картриджів у фільтрах тонкого очищення може становити від 1 разу на місяць до 1 разу на 1 рік. Цей термін залежить від режиму і інтенсивності їх використання.

5 СТУПІНЬ - ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ВОДИ

Забезпечення мікробіологічної безпеки води, а як наслідок запобігання поширенню захворювань, які передаються через неї.

Для вирішення цього завдання використовуються ультрафіолетові стерилізатори вітчизняних і зарубіжних марок.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗНЕЗАРАЖЕННЯ ВОДИ

При протіканні води уздовж ультрафіолетового (УФ) випромінювача, який в свою чергу знаходиться в кварцовому чохлі (скляній трубці), на мікроорганізми знаходяться в ній виявляється згубний вплив УФ-опромінення з довжиною хвилі 253,7 нм.

Обробка води УФ-опроміненням - це найбільш ефективний і в той же час простий і економічний спосіб знезараження в порівнянні з іншими методами (хлорування, озонування та ін.). Даний метод не призводить до появи у воді додаткових продуктів і канцерогенних речовин, здатних негативно впливати на організм людини. Вода після ультрафіолетового знезараження готова до використання.

6 ступінь- ПИТНЕ ВОДОПОСТАЧАННЯ

Готується питна вода з якістю фільтрування до 99,9%.

принцип дії:

Установка монтується під кухонною мийкою і підключається до трубопроводу холодного водопостачання. Потік води, проходячи через кілька попередніх ступенів, потрапляє на основний фільтруючий елемент - обратноосмотічеськую мембрану, де в свою чергу поділяється на дві частини:
1 частина - пермеат (обезсолена вода), який під дією тиску продавлюється через поверхню напівпроникною мембрани і збирається в накопичувальному мембранному баку;
2 частина - концентрат (вода з домішками до 2 г / л), який проходить уздовж поверхні напівпроникною мембрани і вимивається в дренаж.

Після накопичення в мембранному баку, пермеат, пройшовши через вугільний фільтр поста, подається в кран питного водопостачання, який монтується на самій мийці.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 80 відсотків захворювань на планеті спричинене неякісною питною водою. У світі давно вже зрозуміли: вода є фундаментом здоров'я, тому краще вживати її профільтрованої. До того ж, чиста вода легше засвоюється організмом.