Проект водозабору

Дана інформація покликана допомогти вам при плануванні робіт з буріння артезіанських свердловин. Фахівці нашої компанії готові допомогти вам в процесі планування, складання проектів і отриманні погоджень, при проведенні бурових робіт і робіт з облаштування свердловини. Вартість послуг нашої компанії завжди міцно обґрунтована і відповідає складності завдання.

Системи автономного водопостачання використовують приватні особи і підприємства. Система артезіанських свердловин може бути частиною міського водопостачання. Оскільки артезіанська свердловина передбачає розробку надр, її експлуатація повинна бути регламентована законодавством.

Взаємодія між користувачами надр, буровими компаніями і державою забезпечують правові акти та документи. Вони підтверджують законність і безпеку надрокористування. Одним з таких документів є технічний проект розробки родовищ корисних копалин.

Розробка родовищ - комплекс робіт, спрямованих на вилучення корисних компонентів із земних надр (вугілля, газ, нафта, руду і ін.). Поряд з шахтним, кар'єрним і відкритим способами, використовується свердловинний спосіб розробки надр.

Він дозволяє добувати рідкі копалини, в тому числі і артезіанську воду, за допомогою бурових свердловин. Підземні води - цінні копалини ресурси. Вони не нескінченні і через недобросовісну експлуатації можуть піддатися забруднення, що призвело б до екологічного лиха великого масштабу. Очевидна необхідність здійснення контролю над видобутком води з артезіанських горизонтів. Чинним законодавством «Про надра» ставляться однакові вимоги для розробки будь-яких родовищ - від вугілля до води.

ЩО ТАКЕ ПРОЕКТ водозабору та ДЛЯ ЧОГО ВІН ПОТРІБЕН?

Проект водозабору - це документ технічного характеру, що регламентує експлуатацію родовища артезіанських вод. Він визначає введення в експлуатацію, використання і ліквідацію свердловин в згоді з законодавством. Відповідно до цього документа проводиться розробка надр. Це обов'язковий документ, іншими словами, поки не складений проект, розробка родовищ корисних копалин та видобування підземних вод незаконна.

ДОКУМЕНТ ПРОЕКТУ водозабору ВКЛЮЧАЄ:

  • Відомості про вивченості родовища і його гідрогеологічну характеристику;
  • Характеристику вузла водозабору і режиму його експлуатації (типи свердловин, встановлене насосне обладнання, станція водопідготовки і інші складові системи);
  • Відомості про відповідність ліцензійної угоди і реальних умов видобутку;
  • Висновок про відповідність якості води встановленим санітарно-гігієнічним нормам;
  • Висновок про відповідність зон санітарної охорони санітарно - епідеміологічним правилам і нормам;
  • Інформацію про заходи покликаних забезпечувати промислову безпеку при видобутку підземних вод, експлуатації, ремонту і технічного обслуговування водозабірного вузла;
  • Відомості про охорону навколишнього середовища та заходи щодо зниження впливу на неї при надрокористування;
  • Інформацію про заходи щодо організації та ведення моніторингу підземних вод (програма виробничого екологічного контролю).
  • Даний проект створено керівництвом до експлуатації артезіанської свердловини, покликаним контролювати водоотбор.

КОЛИ І ХТО СКЛАДАЄ ПРОЕКТИ водозабору?

Після проведення оцінки запасів підземних вод видається ліцензія на користування надрами з метою видобування підземних вод. Також необхідний проект зони санітарної охорони. Коли завершені ці підготовчі процедури складається проект водозабору.

Складанням проекту займається ліцензована проектна організація, що спеціалізується на надрокористування. Коли документ готовий потрібно пройти процес його узгодження в державних органах. Місця проведення узгоджень відрізняються в залежності від розрахункового обсягу водоспоживання. Якщо передбачуваний водоотбор більше 500 кубометрів на добу узгодження здійснюється в Департаменті з надрокористування; а якщо менше - в органах державної влади суб'єктів (Міністерство екології та природокористування, Департамент природокористування і охорони навколишнього середовища та ін.). Термін складання проекту при наявності всієї вихідної документації - 3-4 місяці.