Оформлення ліцензії на свердловину

У список послуг, що надаються АРТЕЗБУР, входить допомога клієнтам в справі отримання ліцензії на свердловину і ліцензійних документів, які дозволяють вести геологічне вивчення надр і витягувати воду з підземних водоносних горизонтів. Ми надаємо допомогу в оформленні дозволів як на нову, так і давно діючу свердловину.

Вода, що залягає в шарах земної кори, поряд з іншими корисними ресурсами, що видобуваються з надр, є власністю країни і існує необхідність ліцензувати геологорозвідку і видобуток корисних копалин, до яких відносяться і підземні води. Закон говорить, що передача в користування надр затверджується ліцензією. У ній обговорюються період і умови використання надр.

ПОШУКОВО-ОЦІНОЧНІ РОБОТИ НА ПІДЗЕМНІ ВОДИ

Ліцензія на геологічне вивчення надр дозволяє проводити роботи з пошуку родовища підземних вод і оцінювати їх запаси. Максимальний період дії ліцензії - п'ять років.

Комплекс пошуково-оціночних заходів - це дослідження природних і екологічних умов території, бурові роботи, випробування свердловин досвідченими відкачування та інші дії. На завершальному етапі складається звіт за підрахунком запасів підземних вод.

ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА свердловину

Процедура оформлення документа ліцензії на користування надрами є складною і досить тривалої за часом.

порядок дій:

  • Складання і узгодження балансу споживання і відведення води.
  • Отримання гідрогеологічного висновку на проектування свердловин, коли вони ще не пробурено або отримання висновку по ділянці надр, коли свердловини вже пробурені.
  • Отримання ліцензії на користування надрами, метою якого є геологічне вивчення надр.
  • Реєстрація робіт по геологічному вивченню ділянки надр.
  • Розробка і подача на держекспертизу проекту геологічного вивчення ділянки надр.
  • Проектування ЗСО: перевірка проекту в центрі гігієни та епідеміології, узгодження в Росспоживнагляді.
  • Підрахунок запасів підземних вод, держекспертиза оціночного звіту.
  • Передача документа з оцінки запасів підземних вод в «Росгеолфонд» і територіальний фонд геологічної інформації.
  • Отримання ліцензійної угоди на користування надрами.
  • Створення техпроекту розробки родовища підземних вод.

АРТЕЗБУР якісно і в найкоротший час виконає всі перераховані вище види робіт. При укладанні договору можлива розбивка робіт з поетапною оплатою. Дешевше відразу зробити правильно, ніж потім переробляти!

ВИДОБУТОК ПІДЗЕМНИХ ПРІСНИХ ВОД

Ліцензія на користування надрами узаконює видобуток корисних копалин, у тому числі і підземних вод. Користуватися надрами з метою видобутку корисних копалин можна лише після держекспертизи їх запасів. Максимальний термін дії ліцензії на право користування надрами становить двадцять п'ять років.

Надрокористувачами можуть бути некомерційні організації, наприклад, прості товариства, індивідуальні підприємці, фізичні особи з іноземним громадянством, юрособи.

Дозвіл на право користування надрами містить ряд умов, при яких можна виконувати роботи з видобутку корисних копалин, куди входять підземні води. Користувач надр повинен неухильно дотримуватися цих умов. Їх зміна можлива при узгодженні з органом, який видав ліцензію, або у випадках, які встановлені законом.

Для розміщення водозабірної вузла майбутній надрокористувач повинен виділити земельну ділянку розміром 60х60 метрів.

Компанія «АРТЕЗБУР» надає послуги з оформлення, внесення змін, доповнень та переоформлення ліцензій на право користування надрами.

ЩО ЗАГРОЖУЄ ЗА ВІДСУТНІСТЬ ЛІЦЕНЗІЇ ТА ЗА ПОРУШЕННЯ УМОВ ЛІЦЕНЗУВАННЯ?

Адміністративний штраф передбачений і в разі порушення надрокористувачем умов ліцензійної угоди або вимог техпроекту.

Коли не потрібно ліцензувати

Власники, користувачі і орендарі землі можуть користуватися колодязем або свердловиною, пробуреної на перший водоносний горизонт, без ліцензії на користування надрами. У Київській області глибина залягання першого від поверхні водоносного горизонту коливається від 15 до 30 метрів. Водовмісними породами цього горизонту зазвичай є піски. Дебіт свердловин, пробурених на перші водовмісні піски, як правило, не перевищує 0,5 м3 / год.