Пошук корисних копалин

Одним з напрямків діяльності компанії «АРТЕЗБУР» є пошук і розвідка корисних копалин. Ми володіємо штатом досвідчених і висококваліфікованих фахівців, виробничою базою і лабораторією, великим автопарком і арсеналом найсучаснішого обладнання, що дозволяє здійснювати пошук родовищ корисних копалин.

Ми виконуємо весь комплекс робіт, пов'язаних з пошуком твердих корисних копалин (зокрема - нерудних), власними силами без затримок і зволікань. Ми робимо все роботи з високим рівнем якості і максимально оперативно. Телефонуйте нам за телефоном: (067) 524-88-47. Ми готові працювати в будь-якій частині Києва та Київської області!

Здійснюючи пошук родовищ корисних копалин, геолог виконує великий комплекс робіт геологорозвідувального характеру, які спрямовані на те, щоб виявити більш-менш великі скупчення корисних копалин.

IMG_2788

Для яких би цілей не проводилися геологорозвідувальні заходи, їх першим етапом завжди є робота в фондах геологічної інформації, оскільки вона дозволяє намітити перспективні ділянки. Ця робота полягає у вивченні матеріалів за старими, раніше проведеним, вишукувань, хто має відношення до певної території і тематиці поточного завдання. Адже в процесі геологічної розвідки пошуковикам можуть траплятися й корисні копалини, які не є метою пошуку. Однак інформація про них все одно фіксується у відповідних документах. І будучи нецільовими в один час і для одних пошукових систем, ці копалини напевно виявляться метою пошуку та розвідки в інший час і для інших розвідників надр. А що збереглася в фондах інформація про них як раз і допоможе окреслити зону пошуку.

Після роботи в фондах на обчислені ділянки виїжджають геологи-пошукачі: там уже пошуки і розвідка корисних копалин здійснюється за допомогою геофізичних методів дослідження. При пошуку яких би то не було родовищ - геофізика є невід'ємною частиною комплексу проведених робіт. З її допомогою визначається майданні поширення шуканого корисних копалин. І вже за результатами розвідувальної геофізики закладають буріння та інші роботи (з відбору зразків, наприклад).

Існує безліч варіантів геофізичних робіт, а застосування того чи іншого способу досліджень залежить від типу корисних копалин та інших умов. Наприклад, для пошуку твердих корисних копалин використовуються такі геофізичні роботи, як: електророзвідка, гравірозвідка і магніторозвідка.

Артезбур_Гатное_бурение03

Один з методів електророзвідки полягає в пропущенні електричного струму в землі: в одній точці запускається електричний сигнал, а в іншій - його приймає спеціальний електрод. За швидкістю проходження сигналу можна визначити, що саме знаходиться під землею (кожен матеріал має свою швидкість проходження електричного струму).

Гравірозвідка - розвідка корисних копалин, що здійснюється за допомогою спеціальних приладів, які реєструють зміни поля сили тяжіння, які пов'язані з відмінностями в щільності руд і гірських порід.

В ході магниторазведки реєструються магнітні аномалії (локальні магнітні поля), які створюють гірські породи і руди.

По завершенні геофізичних робіт розвідка родовищ корисних копалин проводиться за допомогою буріння свердловин. Буріння свердловин дозволяє отримати зразки грунту (керни). У лабораторії за цими керна визначається зміст шуканого матеріалу або його характеристики.

Завершальний етап пошуково-розвідувальних робіт: складання звіту на підставі всіх отриманих даних.